Zor şartlara uygun kablo girişleri – icotek KEL-ER koruma sınıfı IP 65

Zor şartlara uygun kablo girişleri – icotek KEL-ER koruma sınıfı IP 65

IP koruma türlerinde artan taleplere, kablo giriş sistemleri de karşılık vererek, elektrik ve elektronikte kayıpların oluşmamasını sağlaması gerekiyor. Soketli kablo geçişlerinde kullanılan ayrılabilir icotek KEL-ER kablo giriş sisteminin IP 65 koruma sınıfına ve GL sertifikasına sahiptir. Farklı modelleri ile montaj ve bakım kolaylığı sağlayan ürün, kendisini ispatlamış durumdadır.

KEL-ER kablo giriş sisteminin bir çerçevesi, kablo insertleri ve birde bağlantı çıtası bulunmaktadır. İki kablo insertin üst üstüne monte edilen ve kendini çerçeve sabitleyen, gereken koruma baskısını vidalı çıtadan elde eden,  ayrıca koruma sınıfı IP 65 olan sistem, piyasada tek ve rakipsiz olma özelliğine de sahiptir. Kablo giriş çerçevesinin etrafına ayrıca birde dökme conta ilave edilmiştir.

2 ile 35 mm arası tüm kablo türlerini, hortumları, pnömatik- ve hidrolik boruları veya cam elyaf kabloları geçirir, sızdırmazlığı sağlar ve kablo bağı kullanılmadan DIN EN 50262 standartlarına uygun gerilme azaltılır. Sistemin tutarlı ayrılabilir olduğundan, fişli veya soketli kabloların sökülüp tekrar Leh imlenmesine gerek kalmaz böylelikle de kabloların garantileri etkilenmez.

Boşaltmalar ve sabitleme delikleri normlara uygundur. KEL-ER kablo giriş sistemi UL 94 V0 – kendinden söner şartlarını yerine getirmektedir, halojen siz ve silikonsuzdur.

KEL-ER kablo giriş sistemini ATEX sertifikalı da temin edebilirsiniz.  Avrupa yönetmenliği 94/9/EG (ATEX) göre cihazlarda ve koruma sistemlerinde cihaz sınıfı II, kategori 2 atmosferde G (gaz) ve D (toz), Bölge 1 ve 21.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*