WIN Eurasia Automation 2017’de Endüstri 4.0 alanının öncü firması Siemens Rüzgarı

WIN Eurasia Automation 2017’de Endüstri 4.0 alanının öncü firması Siemens Rüzgarı

Endüstri 4.0 alanında öncü Siemens,_G__rsel__2_

 

 

 

 

 

 

Endüstri 4.0 alanında öncü Siemens, 16-19 Mart tarihleri arasında düzenlenen Türkiye’nin en önemli otomasyon fuarı WIN Eurasia Automation 2017’de Endüstri 4.0 çalışmalarını sergiledi.

Türkiye’de ‘Yaşam için üretim, gelecek için teknoloji’ mottosuyla Endüstri 4.0 alanındaki çalışmalarına devam eden Siemens, ‘Endüstri 4.0 Çözüm Ortağı’ olarak yer aldığı WIN Eurasia Automation 2017 fuarında tecrübelerini ve projelerini katılımcılarla buluşturdu.
Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy’un panelist olarak yer aldığı ‘Türkiye’de Endüstri 4.0’a Bakış’ oturumunda Ersoy, Türkiye ve dünyadaki Endüstri 4.0 adına gelişmeleri değerlendirdi. Siemens’in bu alanda gerçekleştirdiği projelerden de bahseden Ersoy, Endüstri 4.0 ile işletmelere hız, esneklik, verimlilik ve kalitenin eş zamanlı ve bir bütün olarak yerleşeceğini, bunlarla birlikte işletmelerin tamamının dijitalleşeceğini belirtti. Ersoy konuşmasında Türkiye’de hem kamu kurumlarının hem de özel sektörün Endüstri 4.0 konusunun önemini çok iyi kavradığını belirterek, “Siemens’in Amberg’deki fabrikası Endüstri 4.0’ın örnek bir yansıması. Amberg’deki fabrikamız Dijital Fabrika anlamında örnek teşkil ediyor ve endüstriyel kontrol teknolojisine yönelik 1000 değişik ürün 1 milyonda 12 hata oranıyla hayata geçiriliyor. Türkiye’de bu konuda yatırım yapan fabrikaların sayısının artmasıyla ülkemiz %5-8 oranlarında bir büyüme yakalayabilecek” dedi.
16 Mart’ta düzenlenen tüm dünyada üst düzey yöneticilerin de katıldığı ‘Globalde Endüstri 4.0’ panelinde konuşmacı olarak yer alan Siemens Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirme Müdürü Cor Visser, Siemens’in dünyadaki çalışmalarından örnekler vererek Endüstri 4.0’a geçiş sürecinin önemine dikkat çekti.

Siemens,Logo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*