HANNOVER MESSE 2015’TEN TÜRK ŞİRKETLERİNE ÇAĞRI

HANNOVER MESSE 2015’TEN TÜRK ŞİRKETLERİNE ÇAĞRI

“ENTEGRE ENDÜSTRİ AĞINA KATILIN”

Endüstriyel teknoloji alanında dünyanın önde gelen ticari fuarı Hannover Messe 2015, 13-17 Nisan 2015 tarihleri arasında kapılarını açacak. İstanbul’da düzenlenen basın toplantıyla 2015 yılındaki ana teması”Entegre Endüstri – Ağa Katılın!” olarak açıklanan fuarın bu yılki resmi partner ülkesi ise Hindistan.
Türkiye’nin ekonomik açıdan iddialı hedefleri olduğunu hatırlatan Hannover Messe Kıdemli Başkan Yardımcısı Marc Siemering, bu yıl Türk şirketlerden yoğun katılım beklediklerini söyledi ve “Türk sanayisi, daha dijital sistemleri kabul etmeye mecburdur. Geleceğin enerjisiyle ilgili bütün teknolojiler de bu fuarda sergilenecek.Bu yüzden fuar, Türkiye’nin geleceğine yönelik önem kazanmaktadır” dedi.

Her yıl Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın önde gelen endüstriyel teknoloji fuarı HANNOVER MESSE, 2015 yılı ana teması ve partner ülkesini açıkladı. Avrupa’daki ilk durak olarak seçilen İstanbul’da(Park Bosphorus Otel) düzenlenen basın toplantısına; Hannover Fairs TurkeyGenel MüdürüAlexander Küehnel moderatör, Hannover Messe Kıdemli Başkan YardımcısıMarc Siemering ise konuşmacıolarak katıldı.
13-17 Nisan 2015 tarihleri arasında kapılarını profesyonel ziyaretçilere açmaya hazırlanan ileri üretim teknolojilerinin sergileneceği fuar; bu yıl, “Entegre Endüstri-Ağa Katılın” temasına odaklandı. Fuarın resmi partner ülkesi ise Hindistan olarak açıklandı.

GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİ FUARDA SERGİLENECEK

Basın toplantısında konuşan Hannover Messe Kıdemli Başkan Yardımcısı Marc Siemering, dünyanın dört bir yanından katılımcıların yer alacağı HANNOVER MESSE 2015 fuarının; Endüstriyel Otomasyon, Hidrolik &Pnömatik Sistemler, Enerji, Rüzgar, Mobil Teknoloji, Dijital Fabrika, Basınçlı Hava ve Vakum Teknolojisi, Endüstriyel Tedarik, Yüzey İşleme Teknolojisi ve Araştırma-Teknoloji bölümlerini kapsayacağını anlattı.
Tüm dünyada ekonomik dönüşümün dijitalize olduğundan söz eden Marc Siemering, şirketlerin bu dönüşüm içerisindeki rekabete hazırlıklı olmak için yeniliklere açık olması gerektiğini söyledi.Geleceğin enerjisinin akıllı ağ bağlantıları ile sağlanacağını, entegre sistemlere doğru yönelimin arttığını ve bu yüzden sanayi alanlarında büyük bir ağ kurmanınönemli olduğunuanlatan Siemering; fuarın geleceğe ışık tutması açısından önemine değindi.Enerji alanında dünya çapında değişim yaşandığını ve gittikçe yenilenebilir – yerel kaynaklara yönelimde artış yaşandığını belirten Siemering, “Geleceğin enerjisiyle ilgili bütün teknolojiler fuarda sergilenmektedir. Araştırma ve geliştirmeyle ilgili bütün önemli konular ele alınacaktır” dedi.

FUAR TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ

Her yıl 100’ün üzerinde ülkeden 6 binden fazla katılımcı ve 200 binden fazla profesyonel ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen fuarın Türkiye açısından da önemli olduğunu söyleyen Hannover Messe Kıdemli Başkan Yardımcısı Marc Siemering; Türkiye’nin 2023 yılı için ekonomide iddialı planları olduğunu bildiklerini ifade etti ve “Türkiye’de makine – sanayi, en dinamik sektörlerden biri. Hükümet de bu sektörleri teşvik etmektedir. Burada gerekli olan dijital teknoloji de, Hannover Messe fuarında sunulmaktadır. Şirketler ihtiyacı olan bütün yenilik ve inovasyonları görecekler. Ve daha sürdürülebilir bir üretime ulaşabilecekler. Türkiye’deKOBİ’ler de oldukça gelişmiş. Ekonomiyi etkilemekte. Ancak Türk sanayisi, daha dijital sistemleri kabul etmeye mecburdur. Bu yüzden fuar, Türkiye’nin geleceğine yönelik önem kazanmaktadır” diye konuştu.
Hannover Messe fuarının güçlü bir katılımcısı olan Türkiye’yi önemsediklerini vurgulayan Marc Siemering, bu yıl da Türkiye’den geniş bir katılım ağı beklediklerini vurguladı. Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Küehnel de; makine sanayi, otomasyon, entegre sistemlerinTürkiye’yi ilgilendirdiğini söyledi ve “Türkiye’de tüm sanayilerin birlikte çalışması gerekir. Türkiye’de ağların önemli olduğunu biliyorum.Türkiye’nin 2023 hedeflerini yerine getirebilmesi için entegre sistemler gereklidir.Bu platformları da fuarda sergiliyoruz” dedi.


Alexander Küehnel-Marc Siemering_w“2016’DA HERMES ÖDÜLÜ TÜRKİYE’NİN OLSUN”

Türk şirketlerin ekonomide ve özellikle AR-GE konularında öncü olabileceklerini ifade eden Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Küehnel, HANNOVER MESSE’nin ayrılmaz bir parçası olan HERMES ödülü için 2016 yılındaki hayalini de açıkladı. Dünyanın en önemli ve aranılan teknoloji ödüllerinden biri olan ve dünya çapında önemli işbirliklerinin kapılarını açan HERMES ödülünün 2016 yılında Türk bir şirkete gitmesini hayal ettiğini anlatan Küehnel; “2016 için şimdiden çalışmaya başlayalım. Benim hayalim Türkiye’den bir şirketin başarılı olması ve bu ödülü kazanması. Hedefimiz Türk şirketler için 2016 yılı Hermes ödülü olsun” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*