DOĞRU SEÇİM İLE ENERJİ TASARRUFU

DOĞRU SEÇİM İLE ENERJİ TASARRUFU

 

oykun sagın_WEBEnstitülere göre dünyada üretilen elektrik enerjisinin %21 ye yakın oranla pompa sistemleri tarafından kullanıldıkları belirtilmiştir. Akabinde dünya da endüstrinin gelişiminin giderek artması ve yeni akımların gelmesi sebebi ile bu oran gittikçe artacaktır. Yerli piyasanın yabancı piyasaya oranla daha fazla bilinçlendirilmesi ve MIT markaların kullanımlarını daha verimli düzeye getirmek için EKİN ENDÜSTRİYEL olarak yapmış olduğumuz çalışmalar gittikçe artış sergilemektedir.

MIT pompa kullanımları konusunda transfer edilecek akışa uygun olarak ürünün doğru seçilmesi, kendi analizlerimizin sonuçlarında doğru kapasitelerde kullanılması yüksek oranda enerji tasarrufunu getirdiğini göstermiştir. Enerji verimliliği sayesinde ekonomik gelişimin artması her geçen gün göz önüne de gelmektedir. Bu analizlerin doğruluğunu Avrupa Birliğinde elektrik tüketim dağılım sonuçlarından %43 sinin Endüstri alanında ki elektrik tüketimi de kanıtlar.

MIT pompalarının net verimliliği göz önünde bulundurularak, ekipmanların yedek parça ve tamir/bakım ürünlerine yapılan ek yatırımlar ve doğru seçim ile tasarruf verimin arttığı belirlendi. Yurt dışı ile yapılan çalışmalar ve yeni ar-ge çalışmalarımızın sonucu bu gelişimin arttırılması konusunda yapmış olduğumuz çalışmalarımızın %62 oranda lineer olarak artışı gözlenmiştir.

EKİN ENDÜSTRİYEL olarak üretimimiz olan MIT pompalar ve yurt dışından temsilcisi olduğumuz pompalarda, IE3 motor kullanımını arttırarak, maliyet giderleri yanı sıra sürdürebilir enerji tasarrufunu ön planda tutmuş bulunmaktayız. Daha önce ki yıllarda IE1 ve IE2 motorlu pompaların kullanımları daha fazla iken günümüzde enerji verimliliği ön plana çıkmasından dolayı sanayi kuruluşları IE3 motorların kullanımına ağırlık vermeye başlamıştır. EKİN ENDÜSTRİYEL olarak IE3 motorlu MIT pompaların üretimini ve satışını gerçekleştirerek enerji tasarruflu yeni nesil ekipmanların piyasaya girmesini desteklemekteyiz.

EKİN ENDÜSTRİYEL olarak yeni ar-ge çalışmalarımızda bu verimi daha üste çekip enerji tasarrufunda endüstriyel firmaların sürdürebilir politika izlemelerine olanak sağlamak adına kapsamlı çalışmalarımız devam etmektedir. Yeni ürün gamımıza katmış olduğumuz ve çalışmaları devam eden pompaların artışı bunun göstergesi olarak gözükmektedir.

 

Oykun SARĞIN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*